Blog
website maintenance updates | website onderhoudsupdates
website maintenance updates | website onderhoudsupdates

Laat BSL uw website onderhoudsupdates verzorgen

Bij the Bright Side of Life begrijpen we de uitdaging van het beheren van de website onderhoudsupdates voor WordPress en Drupal. Hackers hebben het vaak gemunt op populaire open-source producten, dus het up-to-date houden van het CMS en plugins is essentieel. Met een onderhoudscontract zorgen wij voor alle updates en beveiligingspatches worden uitgevoerd, zodat onze klanten zich kunnen richten op het maken van inhoud voor hun sites.

Beveiligingspatches

Omdat miljoenen websites gebruikmaken van een standaard CMS-systeem, zoals WordPress en Drupal, zijn ze een populair doelwit voor hackers. De code van het CMS is immers open-source, dus kunnen ze deze analyseren en de zwakke punten vinden. Natuurlijk proberen CMS ontwikkelaars de hackers voor te blijven en meestal komen ze snel met beveiligingspatches en -verbeteringen wanneer ze zwakke plekken ontdekken. Om sites veilig te houden, moet je deze updates echter snel installeren en vervolgens zorgvuldig testen of de wijzigingen geen invloed hebben op de website.

Prestatie- en compatibiliteitsupdates

Naast de beveiligingsupdates optimaliseren ontwikkelaars en open-source deelnemers voortdurend hun code en verbeteren ze de prestaties. De kwaliteit, prestaties en stabiliteit van de website zijn cruciaal voor het verbeteren van de positie in Google, dus raden we aan om deze nieuwe releases zo snel mogelijk bij te werken.

website onderhoudsupdates

Hoe vaak zijn website onderhoudsupdates nodig?

Ongeveer één keer per jaar is er een belangrijke nieuwe release, zoals de overgang van WordPress versie 5 naar versie 6. Tussen deze grote updates zitten veel kleinere updates. Sommige verhelpen bugs of lossen  beveiligingsproblemen op. Andere zullen de prestaties verbeteren.

Een voorbeeld: WordPress 6.0 kwam uit in mei 2022. Toen we deze blog schreven (begin september 2023), waren er nog tien andere WordPress updates geweest. Elke release moet worden getest (bij voorkeur op een Staging server) voordat de release live kan worden uitgerold.

Dat klinkt misschien als veel werk – en dat is het ook. Maar er is meer.

Extensies en Thema’s

WordPress en Drupal zijn enorm populair vanwege hun gebruiksgemak en de “duizenden” plugins, modules en thema’s die voor elk platform beschikbaar zijn. Met plugins (WordPress) en modules (Drupal) van externe partijen kan nieuwe functionaliteit aan het CMS worden toegevoegd, terwijl thema’s het uiterlijk van de website kunnen veranderen en nieuwe lay-outs of widgets toevoegen. Geavanceerde thema’s zoals Divi en Elementor bieden zelfs complete paginabouwers.

Er zijn meestal wel één of meerdere plugins/modules die aan je wensen voldoen, zowel commercieel als open-source. Bovendien kunnen we nieuwe extensies ontwikkelen als er geen plugins of thema’s zijn die doen wat jij wilt.

Wat betekent dit voor de website onderhoudsupdates?

Ontwikkelaars van commerciële en open-source extensies en thema’s moeten ook regelmatig updates uitbrengen. Ook dit kan weer het gevolg zijn van meldingen van bugs of beveiligingsproblemen, of soms moeten ze gewoon hun code bijwerken om compatibel te blijven met de nieuwste WordPress- of Drupal-release.

Hoe vaak dit gebeurt is moeilijk te zeggen. Een typische (geavanceerde) website van BSL kan 10-20 extensies bevatten; gemiddeld zullen 4 of 5 daarvan elke week een update nodig hebben. In ons standaard onderhoudscontract verplicht BSL zich om extensies en thema’s binnen zeven dagen na release te testen en bij te werken.

Hoe belangrijk zijn website onderhoudsupdates?

Veel concurrenten nemen dit niet zo serieus als BSL, waardoor websites gemakkelijk kunnen worden misbruikt. Het zal u misschien verbazen, maar we hebben websites van multinationals gezien die bewijs van hacking vertoonden.

Wij geloven dat met een systematische aanpak om ervoor te zorgen dat we updates en patches snel toepassen en testen, open source websites net zo veilig kunnen zijn als elke andere website. Als gevolg hiervan kunnen onze klanten gerust zijn, wetende dat we ons inzetten om hun sites up-to-date en veilig te houden.

Drupal CMS

Drupal, een toonaangevend content management systeem (CMS), biedt een veilig en efficiënt platform voor websites. De veelzijdigheid stelt ons in staat om op maat gemaakte en visueel aantrekkelijke websites te maken met behulp van modules die de functionaliteit verbeteren.

Bij Bright Side of Life geven we prioriteit aan de continue bescherming en het welzijn van uw site door middel van regelmatige updates en veiligheidsmaatregelen. Met onze expertise in Drupal zorgen we dat uw website up-to-date blijft en beschermd is tegen nieuwe bedreigingen.

Ons team doet er alles aan om Drupal en alle extensies veilig te houden door updates zo snel mogelijk te testen en te installeren.

WordPress CMS

Ervaar de kracht van het WordPress CMS met onze expertise in Divi en Elementor. Deze toonaangevende paginabouwers bieden vele plugins en modules, waarmee je moeiteloos verbluffende en functionele inhoud kunt maken. Maar wat WordPress echt onderscheidt, is de uitgebreide selectie van beschikbare plugins die extra functionaliteiten bieden.

Met ons team van experts kunt u er zeker van zijn dat we u kunnen begeleiden bij het kiezen van veilige en betrouwbare plugins die de prestaties van uw website verbeteren. En net als bij Drupal geven we prioriteit aan de beveiliging van uw website. Onze wekelijkse onderhoudsupdates van het CMS, de WordPress thema’s en alle aanvullende plugins of extensies houden uw site veilig.

Laat ons voor u zorgen

Met onze all-in onderhoudscontracten zorgen we ervoor dat uw sites up-to-date en veilig blijven. We voeren wekelijkse controles uit, wat betekent dat eventuele website onderhoudsupdates binnen zeven dagen worden geïnstalleerd en getest, en pas daarna installeren we ze op uw live site.

Als er problemen optreden met uw thema’s, modules of plugins, nemen we direct contact op met de ontwikkelaars en werken we nauw met hen samen om het probleem zo snel mogelijk op te lossen.

Ons toegewijde team zorgt ervoor dat uw website moeiteloos functioneert, zodat u achterover kunt leunen en zich kunt ontspannen. Vertrouw erop dat wij veilige en betrouwbare plugins kiezen die de prestaties van je website verbeteren. Bovenal kunt u er zeker van zijn dat BSL uw website veilig houdt, terwijl u en uw team zich richten op het maken van goede en opvallende content voor uw publiek.

Contact opnemen met BSL

Neem contact op met de Bright Side of Life voor probleemloos website onderhoud en wekelijkse website onderhoudsupdates. Met een standaard onderhoudscontract van BSL kunt u een naadloze online ervaring bieden aan uw eindgebruikers. Laten we een afspraak maken om te bespreken hoe we uw website kunnen verbeteren.

Pulse – verbeterde gebruikerservaring en ingebouwde AI

Pulse – verbeterde gebruikerservaring en ingebouwde AI

Pulse is beter geworden! Onze nieuwste Pulse release, ontwikkeld voor PwC door BSL, maakt gebruik van Azure AI-technologie. Het introduceert nieuwe AI-gebaseerde functies zoals vertaling, samenvatting en sentimentanalyse. We hebben ook de gebruikersinterface opnieuw ontworpen voor een verbeterde gebruikerservaring.

Progressive Web Apps in EU ondermijnd door Apple?

Progressive Web Apps in EU ondermijnd door Apple?

Mocht u niet bekend zijn met de ontwikkeling van mobiele apps: Apple heeft onlangs voor opschudding in het iOS-ecosysteem gezorgd. Sinds de eerste bèta’s van iOS 17.4 merkten ontwikkelaars dat zogenaamde “Progressive Web Apps” (PWA’s) niet meer functioneerden in de EU. Ons blog legt meer uit.

De rol van AI in Business Intelligence voor multinationals

De rol van AI in Business Intelligence voor multinationals

BSL levert Business Intelligence-oplossingen aan multinationale organisaties, waarbij content uit duizenden publicaties wereldwijd wordt geïntegreerd en dagelijkse thematische nieuwsberichten en briefings aan zakelijke gebruikers worden geleverd. Onlangs hebben we AI-technologieën geïntroduceerd in deze diensten.

Digitale schoolborden en de Canon van Nederland

Digitale schoolborden en de Canon van Nederland

Onlangs nam de leverancier van digitale schermen CTOUCH contact op met BSL met het verzoek om de Canon van Nederland app in hun winkel op te nemen voor gebruik op hun digitale schoolborden in klaslokalen. Wij vonden het een goed idee en hebben onlangs een versie van onze app gemaakt, speciaal voor het grote scherm.

Google Looker Studio: Big data begrijpelijk gemaakt

Google Looker Studio: Big data begrijpelijk gemaakt

In de wereld van vandaag is het belangrijk om snel en goed geïnformeerde beslissingen te nemen. Google Looker Studio is een gratis tool die hierbij helpt. Het kan uw grote hoeveelheid Analytics gegevens omzetten in informatieve, eenvoudig leesbare dashboards en rapporten die volledig aanpasbaar zijn.

BSL Zomerevenement op het water

BSL Zomerevenement op het water

Het was tijd voor ons jaarlijkse zomerevenement met het hele bedrijf. Dit jaar had Diana een boottocht geregeld in een salonboot over de Vecht richting Loenen en Vreeland. Na de boottocht werd de middag voortgezet in het restaurant van Bistrotel ‘t Amsterdammertje, waar iedereen genoot van een heerlijk diner.

Adobe Firefly en Photoshop Beta met generative fill

Adobe Firefly en Photoshop Beta met generative fill

Na het succes van ChatGPT en Midjourney AI, kon Adobe niet achterblijven en maakten ze hun Beta releases van Adobe Firefly en Photoshop AI openbaar. Met de komst van de Adobe Beta’s hebben we onze aandacht gericht op deze nieuwkomers in vergelijking met Midjourney.

Midjourney prompt – Hoe beschrijf je een afbeelding

Midjourney prompt – Hoe beschrijf je een afbeelding

In een eerdere blog hebben we Midjourney geïntroduceerd als een hulpmiddel dat we binnen BSL gebruiken bij het ontwerpen van websites en banners voor blogs. Om Midjourney de afbeelding te laten maken dat je in gedachten hebt, moet je een prompt maken die de afbeelding beschrijft. Dit nieuwe blog bespreekt de mogelijkheden.

Drupal 9 ontwikkeling met Tailwind CSS

Drupal 9 ontwikkeling met Tailwind CSS

Met behulp van Drupal heeft BSL een uitgebreide intranet site gebouwd dat voor alle medewerkers toegankelijk is. We zijn een nieuwe versie van de site aan het ontwikkelen. In dit blog vertelt een van onze ontwikkelaars over de tools die we gebruiken, zoals Twig templates, de Entity en Form APIs en Tailwind CSS.

Midjourney – Jouw ideeën omzetten in beelden

Midjourney – Jouw ideeën omzetten in beelden

De afgelopen weken heeft de Bright Side of Life zich verdiept in de mogelijkheden van Artificial Intelligence. In ons nieuwste blog gaan we het hebben over Midjourney AI, een webdienst die afbeeldingen genereert op basis van natuurlijke taalbeschrijvingen (genaamd “prompts”). En de resultaten zijn erg indrukwekkend.

Langdurige samenwerking met klanten biedt vele voordelen

Langdurige samenwerking met klanten biedt vele voordelen

NBD Biblion biedt gepersonaliseerde aanbevelingen voor boeken en mediatitels aan scholen en bibliotheken en levert hen de titels die zij selecteren. BSL en NBD Biblion hebben een langdurige samenwerking. Wij leveren al meer dan twintig jaar technisch advies, ontwikkelingsteams en ondersteuning.

ChatGPT gebruikt voor bedrijfsinformatie analyses

ChatGPT gebruikt voor bedrijfsinformatie analyses

Na de eerste enthousiaste reacties bij de introductie van ChatGPT en AI verschoof de aandacht naar de slechte kwaliteit van veel antwoorden. Door Azure OpenAI en Cognitive Search met betrouwbare data te gebruiken kunnen gebruikers zoeken door middel van natuurlijke taal bedrijfsinformatie van hoge kwaliteit vinden.

Oorlog tussen browser-engines – deel 2 – monopolie Apple

Oorlog tussen browser-engines – deel 2 – monopolie Apple

Het Apple’s monopolie betekent dat elke app op iOS – ook browsers van concurrenten van Apple – WebKit moet gebruiken om webinhoud weer te geven. Hoewel het niet ongebruikelijk is dat ontwikkelaars een engine van derden gebruiken, kunnen ze vaak zelf bepalen welke eigenschappen ze in hun browser gebruiken.

Oorlog tussen browser-engines – deel 1 – de verschillende kampen

Oorlog tussen browser-engines – deel 1 – de verschillende kampen

The Register meldde onlangs dat Google werkt aan een iOS-versie van Chromium. Een paar dagen later volgde een tweede artikel met hierin dat Mozilla werkt aan een iOS-versie van Gecko, de browser-engine van Firefox. Beide berichten suggereren dat de browser-engine van Apple iOS, WebKit, zijn monopolie dreigt te verliezen.

Donatie aan de slachtoffers van de aardbeving in Turkije en Syrië

Donatie aan de slachtoffers van de aardbeving in Turkije en Syrië

Op 6 februari zijn Turkije en Syrië getroffen door meerdere krachtige aardbevingen en naschokken. Deze bevingen hebben naar schatting 23 miljoen mensen getroffen, waaronder velen die door het conflict in Syrië al in grote nood verkeerden. Indien mogelijk, doneer dan net als BSL op Giro 555.

WordPress en page builders zoals Divi en Elementor

WordPress en page builders zoals Divi en Elementor

Voor het bouwen van websites maken wij gebruik van WordPress in combinatie met page builders. In WordPress is het makkelijk de content te beheren en krijg je vele opties om de website uit te breiden. Met page builders zoals Divi en Elementor kun je gemakkelijk en snel pagina’s ontwerpen en bouwen.

2022 en de Bright Side of Life

2022 en de Bright Side of Life

De tijd nemen om regelmatig stil te staan bij de dingen waar we dankbaar voor zijn, kan helpen ons perspectief te verleggen en ons te richten op de positieve aspecten van ons werk. Dus, hier zijn de dingen waarvoor ik dankbaar ben in 2022.

SEO-voordelen en de kracht van inhoud van goede kwaliteit

SEO-voordelen en de kracht van inhoud van goede kwaliteit

Veel bedrijfseigenaren denken nog steeds dat hun website een visitekaartje is. Hun uitdrukking is vaak: “onze klanten/publiek weten ons al te vinden…”. Dit kan kloppen, maar door uw website te optimaliseren bereikt u een nieuw publiek.

Nieuwe vacature website voor Keylane Careers

Nieuwe vacature website voor Keylane Careers

Keylane heeft BSL gevraagd te helpen bij het ontwerpen en bouwen van een nieuwe Keylane Careers vacature website. Het belangrijkste doel is om het aantal bezoekers te verhogen door de organische zoekprestaties te verbeteren.

Nieuwe website voor BoekWijzer

Nieuwe website voor BoekWijzer

We hebben de BoekWijzer website geheel vernieuwd! De website is gebouwd ter ondersteuning van de BoekWijzer app, de mobiele gids in de wereld van de Nederlandse literatuur. Met deze app blijf je makkelijk op de hoogte van het laatste literaire nieuws.

Nieuwe developer / webdesigner binnen BSL

Nieuwe developer / webdesigner binnen BSL

Als u vragen heeft over uw website of webdesign, dan staat Patrick van Bennekom 5 dagen per week tot uw beschikking! Hij werkt onder andere aan websites, apps, logo’s en huisstijlen. Patrick zorgt ervoor dat er een professioneel eindproduct staat.

Voordelen en kansen bij het migreren naar de cloud

Voordelen en kansen bij het migreren naar de cloud

Sommige van onze klanten migreren naar de cloud of heroverwegen hun legacy-systemen om in de toekomst alsnog naar de cloud te migreren. In opdracht van multinationals hebben wij twee migraties uitgevoerd en onze ervaring leert ons dat een directe aanpak (simpelweg het overzetten van bestaande databases en applicaties op virtuele machines) niet altijd de beste route is…

Beleev: de interactieve snoezelruimte

Beleev: de interactieve snoezelruimte

Wellicht heb je nog nooit van snoezelen gehoord. Dit betekent dat je de zintuigen extra laat prikkelen door externe middelen die in een omgeving aanwezig zijn, de zogenaamde snoezelruimte. In opdracht van St. Jan Baptist, school voor speciaal onderwijs, te Kerkrade hebben we software ontwikkeld voor snoezelruimtes om de verlichting, audio, switches en een videoprojector te kunnen beheren.

Vaarwel 2021 en Covid-19 -lockdowns – tijd om terug te blikken

Vaarwel 2021 en Covid-19 -lockdowns – tijd om terug te blikken

Wie had begin 2020 gedacht dat we in januari 2022 nog steeds onder COVID-19 lockdown maatregelen zouden werken? Gelukkig heb ik meer verstand van softwareontwikkeling, dan van horeca. Als directeur van een IT-bedrijf ben ik blij te kunnen zeggen dat Bright Side of Life werken op afstand heeft opgepakt als een vis in het water. Laat me je vertellen over ons jaar.

Canon van Nederland apps zijn verkrijgbaar in de stores

Canon van Nederland apps zijn verkrijgbaar in de stores

De Canon van Nederland (2007) vertelt het verhaal hoe Nederland is ontstaan. Aan de hand van de Canon ontwikkelde BSL een paar jaar later de populaire EnToen Nu apps voor iOS en Android. In 2020 is de Canon uitgebreid herzien, dus hebben we de Canon apps volledig herschreven, up-to-date gemaakt. Ze zijn nu beschikbaar in de app stores.

Krachtige AI-zoekmogelijkheden integreren in apps en webservices

Krachtige AI-zoekmogelijkheden integreren in apps en webservices

Zoektechnologie evolueert voortdurend, dus we staan altijd klaar om nieuwe technologieën te integreren voor onze klanten. Dit blog schetst onze recente ervaringen met Azure Cognitive Search en AI-zoekmogelijkheden, die we gebruiken om elke dag duizenden nieuwe documenten te classificeren en op maat attenderingen aan abonnees te leveren.

Canon van Nederland apps binnenkort beschikbaar!

Canon van Nederland apps binnenkort beschikbaar!

De Commissie Ontwikkeling Canon van Nederland ontwikkelde in 2007 de Canon van Nederland. BSL ontwikkelde een paar jaar later de apps, en sinds de lancering in 2013 zijn het een van de best beoordeelde schoolapps. In 2020 heeft een nieuwe Canoncommissie de Canon geactualiseerd. En de nieuwe Canon van Nederland apps zijn onderweg!

Drupal 9 vervangt Drupal 8. Lang leve Drupal 7!

Drupal 9 vervangt Drupal 8. Lang leve Drupal 7!

Vorig jaar is Drupal 9 uitgebracht en Drupal 8 is end-of-life in november 2021. Daar is niets vreemds aan. Maar wist je dat de levensduur van Drupal 7 is verlengd tot november 2022? Door het hoge aantal actieve gebruikers zal het langer in gebruik blijven dan Drupal 8! Maar als je Drupal 7 nog steeds gebruikt wordt het hoog tijd om je overgang naar Drupal 9 te plannen.

4

Previous

5

Next

Contact BSL